Reklama jest znana ludziom od tysięcy lat. Jednak prawdziwy rozwój reklamy przypada na okres średniowiecza, gdyż wtedy wynaleziono druk. Umożliwiło to powstanie gazet, a w nich umieszczane były ogłoszenia drobne. Później pojawiły się reklamy radiowe i telewizyjne. Wraz z upływem czasu i rozwojem technologicznym, pojawiały się coraz lepsze formy reklamy.

Jaką formę miała reklama dawniej a jaką ma dziś?

Po co jest potrzebna reklama? Reklama spełnia kilka celów. Po pierwsze jej celem jest nastawienie danego dobra na sprzedaż. Innymi słowy, reklama ma za zadanie przekonanie klientów do zakupu danego dobra lub usługi. To podstawa kapitalizmu. Drugim celem reklamy jest to, aby dany produkt zaistniał w świadomości mas.

Nasze pokolenie jest świadkiem najlepszej formy reklamy. Oczywiście mowa tutaj o pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarkach. Polega ona na tym, że dana strona osiąga najwyższą pozycję w Google na podstawie procesów wyszukiwania fraz. Innymi słowy, gdy wpisujemy daną frazę w wyszukiwarce to strona, która jest pierwsza – jest najlepiej wypozycjonowana.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam