Katalogowanie jest bardzo pracochłonną czynnością, która polega na umieszczeniu witryny w specjalnie do tego celu przeznaczonych zbiorach stron. Katalogi stron, to oczywiście także strony internetowe, mające za zadanie porządkować zawartość internetu.

Przykład najlepszego katalogu stron wwwIstnieje coś takiego jak katalogi tematyczne, ograniczające się do określonego tematu, jak i te, zawierające strony na każdy temat. W naszym kraju największym katalogiem jest OnetKatalog (bo jest bezpłatny), najstarszym zaś – jest katalog stworzony przez Wirtualną Polskę. Wirtualna Polska wprowadziła opłaty za wpis do swojego katalogu.

Strony internetowe poddaje się katalogowaniu, by internauta mógł łatwiej dotrzeć do interesujących go treści. Podstawowym celem jednak jest wypozycjonowanie danej strony. Katalogi stron mają przydzielony od Google wskaźnik PageRank i od tego parametru głównie zależy, czy wpis do tego katalogu wywinduje nam stronę w górę. Ilość linków do naszej strony w Internecie dużo daje a katalogowanie w tym pomaga.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam