Na pewno przy próbie pozycjonowania swojej strony www zetknęliśmy się z określeniem „link popularity”. Jest to jeden z elementów pozycjonowania strony w wyszukiwarkach, dzięki czemu na witrynę może trafić więcej odwiedzających użytkowników i potencjalnych klientów.

Wymiana linkami

Link popularity oznacza częstą wymianę linkową, czyli łączy pomiędzy zewnętrznymi serwisami www. Dodając link do strony www zadbajmy o jego poprawny kod html i dodanie na możliwie najwartościowszych stronach internetowych. Unikajmy stron, które pozbawione są wartościowej treści i powstały w celu wymiany linkami. Tego typu stroną są przez wyszukiwarki wykluczane. Utrata z nich linków może spowodować spadek pozycji linkowanej strony w rankingu wyszukiwarki. Może też tak się zdarzyć, że wyszukiwarka oceni przez takie „złe linki” również Twoją stronę za negatywną, a przez to umieści ją niżej w swoim rankingu. Dlatego do umieszczania linków najlepiej szukać serwisów o bogatej treści i wysoko indeksowanych w wyszukiwarkach.

Obecnie w pozycjonowaniu stron właśnie link popularity jest najbardziej brany pod uwagę. Jeśli jego mierniki wychodzą słabo i niekorzystnie dla nas, pozycjonowanie może również przynieść mizerne albo wręcz negatywne efekty.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam