Teraz krótki artykuł o tzw. czarnym SEO. To zbiór technik pozycjonerskich, które mają za zadanie w sposób sztuczny wynieść pozycjonowaną stronę do góry w wynikach wyszukiwania.

Zakazane techniki pozycjonowania stron wwwZa taką najprostszą technikę uznaje się wypychanie tagów META słowami kluczowymi, ponad ogólnie określoną normę (zaleca się nie więcej niż pięć fraz). W przeszłości Wikipedia publikowała listę takich praktyk. W chwili obecnej artykuł został usunięty, a szkoda bo dawał niezłe pojecie w temacie. Być może niektórzy traktowali ten artykuł jak instruktaż.

Algorytm wyszukiwania Google jest tajny – firmy pozycjonerskie rozszyfrowują go metodą prób i błędów. Nigdy jednak nie wie się do końca czy nie stosuje się technik z obszaru czarnego SEO. Na pewno nie w porządku jest np. ukrywanie słów kluczowych w ukrytych, niewidocznych dla człowieka warstwach kodu.

Zlecając pozycjonowanie nieuczciwej firmie, możemy sami paść ofiarą stosowania takich technik, mimo że o ich stosowaniu nie mieliśmy najmniejszego pojęcia. Trzeba więc uważać.

Czy ktoś z Was stosował czarne techniki pozycjonowania? Co jeszcze można by zaliczyć do takich metod?

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam