Bardzo istotne z punktu widzenia pozycjonowania strony, jest zjawisko duplicate content. Jeśli wyszukiwarka Google znajdzie identyczną treść pod więcej niż jednym adresem url, traktuje to jako efekt nieczystego zagrania, Powielanie treściktóre albo chce zmanipulować wynikami wyszukiwania (przykładem mogą być nawet zduplikowane opisy strony w wielu katalogach), albo też może potraktować to zjawisko jako plagiat treści. Fragment może być jeszcze dokładniej wzięty pod lupę, gdy linkuje do innych serwisów. Wtedy dla wyszukiwarki staje się jasne, że tekst został umieszczony dla pozycjonowania i traktuje go jako zwykłe zaśmiecanie Internetu.

Zjawisko to nie jest jednak tak groźne jakby mogło się na początku wydawać, gdy zachodzi wewnątrz jednej domeny, nie łamie zasad określonych przez przewodnik Google. Wyszukiwarce trudno jest ustalić plagiat, przyjmuje ona że autorem jest ten, kto pierwszy opublikował dany tekst w iternecie, co często mija się z prawdą. Więc nawet jeśli wykryje powieloną zawartość, nie ma jakiejś z tego tytułu kary, czy bana dla danej domeny.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam