Reklama istnieje od tysięcy lat, jednak na przekroju dziejów zmieniała się. Pierwszą formę jaką przyjęła to ustna. Polegało to na tym, że na starożytnych targowiskach handlarze przekonywali klientów, czyj towar jest najlepszy.

Później wynaleziono druk, więc pojawiły się pierwsze gazety i ogłoszenia drobne.

W późniejszych stuleciach pojawia się radio i telewizja, które zapewniają specom od reklamy miliardowe zyski.

e-marketing

Jednak w ostatnich latach pojawiała się zupełnie nowa forma reklamy, która przebiła wcześniejsze wersje. Mowa tu oczywiście o e-marketingu. Pierwszą, teraz już archaiczną formą reklamą były okienka, które wyskakiwały podczas przeglądania stron internetowych. Ten sposób marketingu był irytujący dla internautów. Dlatego też zdecydowano się na wykorzystanie technik reklamowych, o których istnieniu nie wie użytkownik, a mimo wszystko jest poddawany reklamy. Mowa tu o pozycjonowaniu stron.

Ta e-reklama polega na tym, że dana strona zajmuje wysokie miejsce w wyszukiwarce Google lub innej, na określone słowa/frazy wpisywane przez internautów, chcących znaleźć to czego szukają. Im strona internetowa wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, tym jest częściej odwiedzana. Wynika to z tego, że jeśli na pierwszej stronie z wyników znajdziemy to czego szukamy, niewielu z nas szuka tego dalej na pozostałych stronach www.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam