Reklama jest znana od tysięcy lat. Pierwszą formą było wzajemne przekrzykiwanie się przez handlarzy w celu przekonania, że jego towar jest najlepszy.

Jak wyglądały reklamy dawniej a jak prezentują się dziś?

Później reklama przyjęła formę pisemną i była spisywana na murach budynków.

Rozwój reklamy datuje na powstanie druku. Jest to związane z pierwszymi gazetami.

Krokiem milowym dla rozwoju marketingu była rewolucja przemysłowa. W XIX zanotowano drastyczny spadek analfabetyzmu, co było wynikiem wzrostu poziomu edukacji. Dlatego też pojawiło więcej tytułów prasowych.

Kolejnym progresem marketingu było powstanie radia i telewizji. Zapewniły one dotarcie specom od reklamy do wcześniej nieosiągalnych rzeszy ludzi.

Jednak najwyższym poziomem marketingu jest pozycjonowanie stron w internecie. Ta usługa polega na tym, że umieszcza się strony internetowe w pierwszej kolejności procesu wyszukiwania danych fraz przez Google. Codziennie po internecie serfują miliony ludzi, którzy są idealną grupą potencjalnych klientów. Zajęcie pierwszego miejsce w Google może kosztować w zależności do trudności tj. konkurencyjności frazy – od kilkuset złotych miesięcznie do… – trudno mi określić, ale kwoty tę mogą być bardzo wysokie.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam