Reklama sięga początków człowieka. Wtedy ludzie wypisywali slogany reklamowe na ścianach budynków. Jednak prawdziwy rozwój reklamy jest związany z powstaniem druku. Współczesna reklama sięga XIX. Wtedy pojawiło się wiele tytułów prasowych, które prócz artykułów posiadały ogłoszenia drobne. Tak powstał dział ogłoszeniowy. Poczytność gazet jest związana z rozwojem edukacji, gdyż stale spadał wskaźnik analfabetyzmu.

Rozwój reklamy od prasowej, radiowej i telewizyjnej po internetową

Kolejne poziomy reklamy są związane z rozwojem technologicznym. Pojawiło się radio i telewizja. Specjaliści od marketingu nie mogli zlekceważyć potencjału tych mediów.

Współcześnie trwa spór, która forma reklamy jest najskuteczniejsza. Obecnie najlepsza forma marketingu jest związana z internetem. Codziennie w internecie serfują miliony ludzi. Stali się oni dla firm marketingowych idealnym źródłem docelowych klientów. To dało początek usłudze takiej jak pozycjonowanie. Dzięki niej, Twoja strona internetowa może być odwiedzana przez większą liczbę internautów, a do tego bardziej zainteresowanych od innych zakupem oferowanych przez Ciebie produktów bądź usług.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam