Wyszukiwarki internetowe są opracowywane tak, aby swoim użytkownikom dostarczać jak najwięcej wartościowych pod względem treści serwisów internetowych. Mierniki pozycjonowania witryn w indeksie są tak ustawiane, żeby mierzyły nie tylko popularność stron www ale i ich atrakcyjność.

Pozycjonowanie przez linki

Pomocne przy tym są linki popularity czyli linki z zewnętrznych serwisów. Im ich więcej prowadzących do danego serwisu, tym dla niego lepiej. Jednakże w tych linkach bardzo ważny jest tak zwany „anchor text” – słowo/fraza kluczowa, po kliknięciu na którą zostaniemy przeniesienie do pozycjonowanej strony www. Anchor text linku ma najważniejszą rangę w linku.

Jeśli nie bardzo wiesz jak samemu pozycjonować stronę www, najlepiej zwróć się do fachowców, którzy wylinkują ją za Ciebie, powodując jej dużą atrakcyjność w internecie.

Im więcej linków tym lepiej? TAK, pod warunkiem, że są do dobre linki tj. linki z dobrych, wartościowych stron www a nie spamów. Poza tym, warto zadać by linki do pozycjonowanej strony miały zróżnicowane anchory i prowadziły nie tylko do strony głównej, ale także do kategorii, działów i samych podstron.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam