W pozycjonowaniu ważne jest nie tylko by osiągnąć sukces i wywindować naszą stronę wysoko, ale również by nasza strona utrzymywała swój wynik, balansując pomiędzy najwyższymi, bądź wysokimi rekordami w wyszukiwarce. Wyszukiwarki cały czas na bieżąco sprawdzają atrakcyjność stron www mierząc ją i porównując.

Ważne jest więc aby poziom odwiedzin i czas spędzony na stronie utrzymywał się na równym poziomie z małymi odchyleniami albo w dół albo w górę. Następnie warto zadbać o to, żeby użytkownicy spędzali na naszej stronie dłuższą ilość czasu. Możemy to osiągnąć np. poprzez pisanie ciekawych i dłuższych artykułów, zachęcanie do czytania pozostałych.

Czasami trzeba uważać na firmy świadczące usługi pozycjonowania stron internetowych

Tak samo linki popularity – czyli wymiana linków zewnętrznych pomiędzy serwisami – powinna być cały czas aktualna i aby strony, na których umieszczamy nasze linki cechowały się cały czas tą samą atrakcyjnością dla wyszukiwarek.

Jeśli zauważymy, że Twój serwis spada w wynikach wyszukiwarek nawet o kilkadziesiąt pozycji, trwa to dłużej niż kilka dni, należy uznać to nie tylko za alarm, ale już za stan krytyczny. Warto wtedy sprawdzać wszystkie poszczególne elementy pozycjonowania by wiedzieć gdzie popełniliśmy błąd, bądź co może być przyczyną spadków pozycji.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam