Reklama jest potrzebna w kapitalizmie. Bez marketingu nikt nie sprzedawałby swoich towarów czy usług. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – nikt nie kupi czegoś, o czego istnieniu nie wie.

Reklamy są wszędzie

Właśnie to jest cel reklamy – zaistnienie w świadomości mas, przekonanie ich, że dana rzecz jest dobra i potrzebna ludziom. Marketing wykorzystuje przy tym często manipulację, jednak celem tego tekstu nie jest rozstrzyganie zasad moralnych związanych z tego typu zabiegami.

Jest wiele rodzajów reklamy, które są bardziej lub mnie niechciane. Poczynając od rozdawania ulotek przez kolporterów na ulicach miast, poprzez irytującą reklamę telewizyjną. Prawdopodobnie nie ma osoby, której nie podnosiłoby się ciśnienie, gdy ulubiony program jest przerywany przez spoty reklamowe.

Najłagodniejszą formą reklamy są ogłoszenia drobne w działach ogłoszeń w gazetach. Tam zaglądają jedynie osoby zainteresowane.

Skuteczna reklama to też nie nachalna reklama, reklama tego czego aktualnie szukamy, która jest możliwa dzięki np. Google AdSense, banerom sieci afiliacyjnych dostosowanych do treści strony www oraz pozycjonowaniu. Dzięki pozycjonowaniu dana strona może być szybciej znaleziona na frazy, które klienci wykorzystują do znalezienia tego, czego szukają.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam