Google Analytics to specjalne narzędzie umożliwiające przegląd przydatnych dla webmasterów statystyk.. Możesz na przykład w zakładce treść wyczytać informacje o najskuteczniejszych docelowych podstronach serwisu. Narzędzia do analizowania od GooglePo prawej stronie będzie także można zobaczyć, jaki każda podstrona posiada tzw. współczynnik odrzuceń oraz określony procentowo ruch wygenerowany przez tę podstronę w stosunku do całego serwisu. Analizę trzeba rozpocząć od tych najbardziej popularnych podstron, tam – analizując współczynnik odrzuceń – możesz odzyskać największą liczbę odwiedzających.

Trzeba także przeanalizować słowa kluczowe, dzięki którym internauta znalazł się na stronie. Sprawdź czemu mimo wysokiej pozycji podstrony, może ona być przez odwiedzających porzucona. Zmodyfikuj podstronę pod tym kontem. Za pomocą Google Analytics można także przeanalizować strony, odsyłające na Twoją podstronę. Możemy wówczas domyślić się czego Internauci szukali na Twojej stronie i czy mogli to znaleźć. Google Analytics to więc bardzo pożyteczny zestaw narzędzi dl webmastera i właściciela danego serwisu.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam