Reklama dla wielu z nas jest bardzo irytująca. Z definicji reklama jest to informacja z treściami perswazyjnymi, których celem jest zachęcenie ludzi do nabycia danego dobra lub usługi. Drugą istotą reklamy jest zaistnienie w świadomości mas. Coś w stylu bycie zauważonym.

Zbyt dużo reklam

Ludzie najczęściej mają negatywny stosunek do reklamy. Dowodem na to jest to, że będąc na mieście nie chętnie bierzemy ulotki rozdawane przez kolporterów. Drugim dowodem jest to, że niedaleko za kolporterem, najbliższy śmietnik jest nimi wypełniony.

Do niedawna najlepszą formą reklamy był marketing telewizyjny. Jednak każdy zgodzi się ze mną, że nie ma nic gorszego, niż przerwanie ważnego momentu w programie czy filmie przez spot reklamowy.

Reklamą, która nie denerwuje są ogłoszenia prasowe. Dzieję się tak, gdyż to działu ogłoszeń zagląda jedynie osoby nimi zainteresowany.

Za szczyt reklamy uważa się usługę pozycjonowania. Jest ona związana z internetem. Gdy korzystamy z wyszukiwarki nie jesteśmy nawet świadomi, że jesteśmy manipulowani.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam