W zasadzie istnieją trzy zasadnicze sposoby katalogowania: ręczne, półautomatyczne i całkowicie automatyczne.

Ręczne katalogowanie zapewnia pełna kontrolę nad unikalnością opisów danej strony, czy kluczowych słów. Daje też pełną kontrolę nad kategoriami w katalogach, do których dodajemy wpis. Dzięki temu, że katalogujemy ręcznie są one zawsze adekwatne. Można zakupić bazę wartościowych katalogów do katalogowania ręcznego i zlecić komuś tę usługę. Jednak wartość katalogowania ostatnio znacznie spadła w oczach Google i jest to średnio opłacalna procedura. Najlepiej samemu przysiąść na 20 minut dziennie przez miesiąc dwa, dokonać setki wartościowych, nie automatycznych wpisów, gdy nam zależy na stronie, nie powinniśmy żałować czasu.

Program do katalogowania stron wwwJest też rozwiązanie półautomatyczne. Tutaj ważną rolę odgrywa synonimizacja. Tworzymy specjalny opis strony, który zawiera po kilka synonimów na wyraz i program do półautomatycznego katalogowanie dokonuje za nas mieszania, tak że za każdym razem wychodzi unikalny opis. Oczywiście z punktu widzenia robota, czasem bowiem ten opis jest średnio sensowny lub po prostu niepoprawny stylistycznie. W tym katalogowaniu dzięki pomocy programu, który wymiesza za nas teksty i wchodząc na stronę danego katalogu stron – wypełni za nas niezbędne dane w formularzu dodawania nowych stron, katalogowanie trwa krócej niż katalogowanie ręczne.

Katalogowanie automatyczne polega na wykorzystaniu programów katalogujących takich jak np. OmniADD, Publiker itp. Są to automaty, gdzie dodajemy zsynonimizowane artykuły, tytuły, słowa kluczowe oraz wybieramy bazę do jakich katalogów stron program ma dodawać katalogowaną stronę www. Po ustawieniu programu i jego uruchomieniu, program sam dodaje wpisy do katalogów stron. W ten sposób możemy zdobyć dużo i szybko linków, niestety zazwyczaj słabej jakości. Katalogi te często są zespamowane, przez co znikają z sieci.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam