Automatyczne katalogowanie stron (dodawanie ich do katalogów stron internetowych, jest bardzo popularną praktyką wśród pozycjonerów. Robi się to za pomocą specjalnych skryptów i programów. Istnieją też rozwiązania półautomatyczne. Prócz tego równie popularną praktyką jest dodawanie artykułów promujących serwis do tak zwanych precli, czyli stron, zbudowanych tylko na potrzeby pozycjonowania stron.

Wyszukiwarka stron internetowychGoogle ostrzega by unikać SEO, które zachwalają strony zamieszczające linki za darmo oraz programów sztucznie zwiększających popularność linków, czy proponujących usługę zgłoszenia strony w tysiącach wyszukiwarek. Google twierdzi, że są to praktyki mijające się z celem, nie wpływające na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Firma Google stwierdza także, że linki sponsorowane nie wpływają na pozycję strony.

Tymczasem przecież zwiększają liczbę odwiedzin serwisu, która jest najistotniejszym wskaźnikiem jakości strony. Nic bowiem tak nie „pozycjonuje“ witryny, jak wzrastająca ilość odwiedzin przez internautów.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam