Skuteczność katalogowania jest różna. Zarówno katalogowanie automatyczne jak i ręczne jest skuteczne, inaczej nikt by tego nie robił. Ostatnio znaczenie katalogowania w całym procesie pozycjonowania spadło. Skrypt katalogu stron internetowychWpływ na to maił artykuł opublikowany przez Google na temat katalogów opartych na skrypcie Qlweb. Jest na nim oparta bardzo duża liczba katalogów. Google wyraził się o tych katalogach w przywoływanym artykule krytycznie. Osłabiło to znaczenie katalogowania w pozycjonowaniu.

Warto tu także wspomnieć o narzędziach służących do półautomatycznego katalogowania. Dla przykładu powiem kilka słów o narzędziu SeoLight. W opcjach znajduje się użyteczna możliwość podawania synonimów dla opisów stron, tytułów dla artykułów, oraz ustawienia nieograniczonej ilości tytułów dla strony. Wszystkie te zdefiniowane parametry są potem przez program losowo wstawianie podczas wypełniania formularzy. Jest to rozwiązanie kompromisowe między katalogowaniem ręcznym, a katalogowaniem automatycznym, także pod względem skuteczności.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam