Twoja strona www do dobrego funkcjonowania w internecie potrzebuje dobrego wypromowania i pozycjonowania. Nikt bowiem jej nie odwiedzi i nie poleci znajomym, jeśli nie będzie ona nikomu znana. W tym celu musimy ją pozycjonować.

O szansach i zagrożeniach wynikających z linkowania SWL-ami

Pozycjonowanie to przede wszystkim dobrze użyte słowa kluczowe, ale i popularność strony, którą zapewnimy sobie zarówno przez jej częstsze odwiedzanie, jak i linkowanie z zewnętrznymi serwisami. By ułatwić sobie to zadanie, możemy skorzystać również z automatycznych systemów wzajemnej promocji stron (SWL), która odbywa się poprzez wymianę linków tekstowych.

Działa to na zasadzie zrzeszania różnych stron www, które poprzez swoje uczestnictwo wyświetlają linki do innych stron. Aby uatrakcyjnić tę wymianę i być poza obszarem wyrzucenia, linki te są najczęściej wybierane losowo, tak by każda strona w systemie mogła otrzymać odpowiednią i zadowalającą liczbę punktów. Uzyskane punkty możesz wykorzystać do linkowania swojej strony. Możesz je zdobyć dodając własne strony www do systemu wymiany linków (linkujące do stron innych uczestników systemu) lub wynająć od innych uczestników systemu, którzy mają za dużo punktów by wykorzystać je samemu. Jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie swojej atrakcyjności i odwiedzalności w internecie. Jednakże jest to sposób bardzo pozycjonowania bardzo niebezpieczny, gdyż nie jest zgodny z wytycznymi wyszukiwarek np. Google.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam