W sieci spotykamy się z różnego rodzaju programami, które mają za zadanie promowanie stron internetowych. Jednym ze znanych programów jest Google AdWords. Jest to oczywiście płatna reklama, która wyświetla się w wyszukiwarce Google oraz wielu różnego rodzaju stronach partnerów.

Google-Adwords

Jest to o tyle dobra forma reklamy, że dzięki niej docieramy do wybranych przez nas osób, precyzyjnie określając przy jakich zapytaniach nasza reklama ma się pojawiać w wynikach wyszukiwania. Docieramy wówczas do konkretnego klienta i szansa na to, że skorzysta z naszych usług jest bardzo duża.

Możemy również odpowiednio ustalić jak ma wyglądać nasza reklama i odpowiednią treść przy odpowiednich zaleceniach.

Oprócz Google AdWords spotykamy się z innymi programami, które także pozwalają na promowanie naszych stron. Przeważnie tworzymy odpowiednie banery reklamowe czy boksy, które są umieszczane na stronach innych użytkowników. Wówczas określamy jakie stawki jesteśmy w stanie zapłacić za wyświetlenie czy kliknięcie w naszą reklamę. W takim przypadku nasze reklamy powinny wyświetlać się przede wszystkim na stronach, które powiązane są tematycznie z naszą stroną, bo jeśli tak nie będzie – raczej nikt nie będzie chciał klikać w takie reklamy.

Często w różnych programach płacimy za wykonanie odpowiednich czynności po kliknięciu w baner reklamowy/link, jak na przykład zarejestrowanie się, założenie konta bankowego czy kupienie produktu.

Programów jest wiele i jest w czym wybierać, ale największą popularnością cieszy się program Google AdWords.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam