Każdy kto kiedyś katalogował napotkał z pewnością na problem rozstrzygnięcia kwestii pod tytułem, czy warto płacić za wpis do katalogu?

MonetaOdpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Trzeba wziąć pod uwagę coś takiego jak PageRank katalogu i to czy jest często odwiedzany przez ludzi w celu odnalezienia określonych informacji. Dla pozycjonowania strony w wyszukiwarce jeden, pojedynczy wpis za kilka czy kilkanaście złotych, praktycznie może mieć jakieś znaczenie, ale tylko jeśli katalog za wpis do którego mamy płacić oferuje linki bezpośrednie i ma PageRank minimum 4.

Te najczęściej odwiedzane przez Internautów katalogi, są zazwyczaj bezpłatne. Dla przykładu podam dwa z nich – webweb i OnetKatalog. Ważny jest też skrypt użyty do zbudowania katalogu. Wartość tzw. QlWebów dla Google ostatnio bardzo spadła, ale katalogi oparte na skrypcie SEOKatalog są jak najbardziej warte jakiejś niewielkiej opłaty.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam