Z punktu widzenia pozycjonowania bardzo istotne znaczenie ma pojęcie zaplecza SEO. Inaczej nazywa je się zapleczem służącym do pozycjonowania. Wyjaśniamy co to jest zaplecze pozycjonerskieTym mianem określa się grupę stron internetowych, które stwarzają możliwość wypozycjonowania (promocji) strony WWW, dla której budowane jest zaplecze. Robi się to umieszczając na stronach zaplecza odpowiednią treść i linki bezpośrednie do promowanej witryny, typu anchor text. Elementem dobrze zbudowanego zaplecza SEO są wartościowe katalogi, ale i nie tylko one o czym niżej.

Dobre zaplecze cechuje się dużą ilością i różnorodnością domen. Także treść zaplecza SEO musi być unikalna. Strony zaplecza muszą być podobne tematycznie do promowanego serwisu. Serwery na których umieszczone są strony zapleczowe, powinny mieć różne od siebie adresy IP. Strony zapleczowe powinny także same z siebie posiadać dobrą pozycję w wyszukiwarkach. Wtedy duża ilość zaindeksowanych stron przyniesie odpowiedni efekt.

Budowa mocnego zaplecza SEO wymaga więc odpowiednio dużej ilości pracy, wiąże się też ze sporymi kosztami.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam