Google śledzi cały Internet, indeksuje treści zamieszczonych na stronach plików PDF, dokumentów DOC i chroni przed zbyt częstym powielaniem treści. Ta strona, która zamieściła dany tekst jako pierwsza, uważana jest przez wyszukiwarkę Google za autora danego tekstu. Powielanie treściWszystkie inne strony, które później zamieściły ten tekst, są traktowane jako złodzieje treści. Nie zawsze to jednak odpowiada prawdzie. Na przykład strona, która została zaindeksowana jako ostatnia, mogła powstać wcześniej niż strona intensywnie pozycjonowana .

Odnośnie powielonej zawartości trzeba zrobić także dla danej strony specjalne przekierowanie, dzięki któremu strona z WWW w adresie i bez tego przedrostka będzie traktowana jako ta sama. Dokonuje się tego, dzięki specjalnym modyfikacjom pliku .htaccess serwera WWW. Operacja nazywa się „Przekierowanie 301“ powodująca, że jeśli ktoś nie wpisze pełnego adresu strony, zawierającego przedrostek WWW, przeglądarka sama go dopisze, a ryzyko zaindeksowania tej samej treści w obrębie dwóch witryn, potraktowanych jako niezależne zniknie.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam