Jaką rolę w pozycjonowaniu odgrywa Twitter, Facebook i inne tego typu portale? Otóż da się go wykorzystać do pozycjonowania. Nasza Klasa, Facebook, Twitter, Blip, PinglerOdbywa się to przy pomocy nieskomplikowanego mechanizmu monitoringu stosowanych przez użytkowników Twittera tagów. Jak się wykorzystuje zgromadzone w ten sposób dane? Otóż śledząc trendy na portalu społecznościowym, można wybrać najbardziej odpowiedni moment na publikację postu, czy artykułu o podanej tematyce, wtedy zostanie on natychmiastowo zaindeksowany przez Google i wyrzucony na wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania.

Mamy tu do czynienia z Query Deserves Freshness, czyli innymi słowy sytuacje, w których algorytm przygotowany przez twórców wyszukiwarki podejmuje decyzję na temat odświeżenia wyników wyszukiwania na dane hasło. Roboty Google bardzo często posługują się w tym celu pomiarem aktywności na portalach społecznościowych. Niestety to zjawisko jeszcze nie do końca dotyczy polskiego rynku. Nasze portale jak nk.pl czy grono.net, nie są w takim stopniu sprzężone z Google jak Facebook czy Twitter.

Dla zainteresowanych w temacie, polecam przeczytać ten wpis oraz poświęcony Twitterowi z SEO.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam