Niezwykle istotną wiadomością z punktu widzenia pozycjonowania jest to, że linki zamieszczane na Twitter.com oznacza się atrybutem NOFOLLOW. serwis społecznościowyW praktyce znaczy to tyle, że nie przenoszą one w sposób bezpośredni całej mocy na stronę do której linkują. To bardzo duże ograniczenie ale z pewnością nie zdecydowano się na takie rozwiązanie bez powodu. Raz na zawsze ucięto możliwość zasypywania portalu śmieciami, robienia wpisów jedynie w celu pozycjonowania. Ale i tak Twitter odgrywa bardzo znaczącą rolę jeśli chodzi o pozycjonowanie, a raczej trendy w nim obecne.

Powstało wiele narzędzi, które analizują aktywność użytkowników na Twitterze. To co się dzieje na tego typu portalach jest także ściśle monitorowane przez Google. Na przykład na podstawie informacji uzyskanych z tego typu portali Google decyduje, kiedy odświeżyć informacje na dany temat w wynikach wyszukiwania. My mając takie narzędzia, możemy stworzyć sezonowy serwis odpowiadający aktualnym zapotrzebowaniom rynku. Informacje te są więc bardzo przydatne.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam