Mechanizmy wyszukiwarek są tak skonstruowane aby wyłapywać sztuczne pozycjonowanie. Jeśli pozycjonujemy naszą stronę www, powinniśmy cały czas śledzić nasze poczynania i kontrolować rezultaty żeby wiedzieć, że wyszukiwarka nie zaliczyła nas do stron mniej lub wcale atrakcyjnych.

E-marketing w biznesie

Pozycjonowanie ma to do siebie, że jest nastawione na bogatą treść, którą wyszukiwarka wskazuje internaucie, po wpisaniu odpowiednich fraz lub słów kluczowych. Jeśli wyszukiwarka uzna, że nasz serwis nie zawiera ciekawych informacji, artykułów, bądź nie jest powiązany z tematyką, uzna nas za serwis słabej jakości i obniży jego miejsce w rankingu.

Dlatego musimy pamiętać, że pozycjonowanie to fakty, a więc duża ilość dobrych artykułów, dużo linków tekstowych z wartościowych i tematycznie powiązanych stron, wymiana linkowa między serwisami i dobry układ strony. Musimy też cały czas kontrolować dobór słów kluczowych, ich znaczenie dla naszej tematyki, a także obecność naszych linków na różnych stronach. Pozycjonowanie może okazać się też świetną zabawą dającą satysfakcję, dzięki której nasz serwis będzie wysoko wyświetlany w wyszukiwarkach, a tym samym będzie bardzo popularny.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam