Przekierowanie 301 to nieodzowna czynność, której musimy dokonać już na samym początku pozycjonowania. Zapobiega stwierdzeniu przez wyszukiwarkę Google zjawiska powielenia zawartości przez wyszukiwarkę. Przekierowanie adresy strony z www na bez www i odwrotnieTo rodzaj ustawienia, które w zasadzie powstrzymuje serwer od przeniesienia użytkownika na niedocelową stronę, gdy użytkownik internetu wprowadził do przeglądarki adres nie zawierający przedrostka WWW. Najczęściej jeśli to nastąpi, przeglądarka sam dodaje ten przedrostek i internauta trafia tam gdzie chce. Jeśli nie wykonamy tego przekierowania, wyszukiwarka potraktuje stronę z WWW i bez WWW jako dwie witryny o identycznej treści, co bardzo obniży widoczność serwisu.

Przekierowania dokonujemy odpowiednio modyfikując plik .htaccess obecny w większości serwerów WWW. Piszemy w nim:

RewriteEngine On Options FollowSymLinks RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mojadomena.com.pl$ RewriteRule ^(.*)$ http://www.mojadomena.com.pl/$1 [R=301,L]

Zapisujemy zmiany w stosownym pliku i przekierowanie jest już gotowe. Teraz po wpisaniu adresu bez WWW, przeglądarka przekierowuje jakby na tą samą stronę.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam