Ogólnie wiadomo, że nasze strony powinny być jak najbardziej „lekkie” czyli powinny się jak najszybciej wczytywać. Można to uzyskać przy odpowiednim zapisie kodu źródłowego jak również unikania wielu zdjęć, filmów czy elementów typu flas. Jest to nie tylko istotne jeśli chodzi o same wyszukiwarki i ich roboty, ale również dla osób, które chcą wejść na nasze strony.

Optymalizacja stron internetowych jest ważna

Z własnego doświadczenia wiemy, że nie lubimy kiedy strona długo się nie otwiera, zacina się czy występuje na niej wiele wyskakujących reklam, które po prostu mogą wyprowadzić nas z równowagi.

Jeśli chcemy sprawdzić jaka jest wydajność naszej strony, czyli jak szybko wszystko się wczytuje, możemy skorzystać z narzędzi dla webmasterów Google. Po dodaniu naszej strony do tej funkcjonalności w zakładce narzędzia, mamy opcje sprawdzenia wydajności. Jest to bardzo ważne, bo przecież nie każdy ma jakiś superszybki komputer i internet, za pomocą którego przegląda strony.

Tak czy inaczej na naszych stronach potrzeba trochę grafiki, żeby wszystko wyglądało bardziej estetycznie i użytkownicy chętniej przeglądali nasze treści. Jeśli wstawiamy na naszą stronę różnego rodzaju zdjęcia należy ogólnie pamiętać, że musimy przeważnie wykupić odpowiednie licencje. W wielu miejscach możemy znaleźć również darmowe grafiki na nasze strony internetowe, które możemy pobierać na nasz komputer i wstawiać na nasze strony bez jakichkolwiek opłat. Przy tworzeniu stron możemy wykorzystać różne narzędzia czy systemy zarządzania treścią CMS.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam