Real Time Search jest mechanizmem, który wprowadziła do użytku firma Google. Swoją premierę miał stosunkowo niedawno. Polega on na prezentowaniu najbardziej aktualnych wyników pobranych z serwisów społecznościowych, a także mikroblogów. Wyniki wyszukiwania w czasie rzeczywistymW praktyce chodzi o śledzenie najbardziej aktualnych trendów zainteresowań wśród użytkowników tych serwisów (na przykład jakie słowa i frazy są w danej chwili najbardziej popularne, a także do jakich witryn kierują). Niedawno, bo 19 marca 2010 roku funkcja ta została oficjalnie wprowadzona do Google.pl.

Niektóre portale nie są wciąż w pełni wspierane. Do takich należy popularny Blip.pl. Takie informacje z portali społecznościowych mogą być przydatne dla osób planujących rozkręcić jakiś własny biznes internetowy. Wiedzą dzięki nim jakie jest społeczne zapotrzebowanie i jaki temat mówiąc brzydko „sprzeda się“.

Także bloggerzy mogą dzięki nim w odpowiedniej chwili poruszać najbardziej palące dla internautów tematy. A co za tym idzie – zwiększać poczytność swojego bloga i być dzięki temu łakomym kąskiem dla reklamodawców.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam