Wyróżniamy dwa podstawowe typy katalogowania – automatyczne oraz ręczne.

Kilka katalogów stron internetowychAutomatyczne katalogowanie używa do tego specjalnie przygotowanych skryptów, typu Adder. Wpis może często wylądować w nieadekwatnej kategorii katalogu, nie można zapewnić unikalności opisów strony.

Ręczne katalogowanie jest pod tym względem lepsze, ma się pełną kontrolę nad tego typu zmiennymi. Można zadbać by strona miała unikalny zestaw słów kluczowych, dopasować do katalogu opis strony. Co najważniejsze można starannie dobierać listę katalogów, by nasze wpisy były wartościowe. Taka lista niepłatnych katalogów to rzecz bezcenna. Wiele razy, jeśli chcesz za darmo dodać wpis do katalogu może się okazać, że właściciel katalogu żąda za usługę opłaty o czym powiadamia dopiero na końcu. Jest to fakt, który może przyprawić o niezłą frustrację.

Kiedy już ma się odpowiednią listę sprawdzonych katalogów, czynność ta przebiega dużo sprawniej i milej. Efekty katalogowania ręcznego są też dużo lepsze. Nie ma przede wszystkim ryzyka zbanowania strony przez wyszukiwarkę, które choć jest małe to istnieje, szczególnie jeśli przesadzimy w przypadku automatycznego katalogowania.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam