Reklama jest potrzebna producentom w celu sprzedaży swoich produktów czy usług. To jest pierwsza z cech marketingu. Drugą cechą jest zaistnienie w świadomości mas.

Jaką formę miała reklama dawniej a jaką ma dziś?

Reklama znana jest od tysięcy lat, jednak jej dynamiczny rozkwit przypadł na XIX wiek. W tych czasach postawiono na edukacje, czego skutkiem okazało podniesienie umiejętności czytania i pisania. Dlatego też pojawiło się więcej gazet, gdyż ludzie potrafili je czytać. W gazetach tych pojawiły się pierwsze działy ogłoszeniowe, w których zamieszczano ogłoszenia-reklamy.

W tym samym wieku pojawiła się rewolucja przemysłowa, która zaowocowało powstaniem radia i telewizji. Te media zapewniły dotarcie reklamie do nieskończonej liczby ludzi. Jednak największy progres reklamy przypada na czas rozwoju internetu.

Dzisiaj najskuteczniejszą reklamą jest pozycjonowanie stron internetowych. Jest to usługa, która polega na umieszczeniu w wyszukiwarce strony internetowej na jak najwyższej pozycji dla procesu wyszukiwania danych fraz. Jeśli działasz w e-biznesie, koniecznie zainteresuje się tą formą reklamy.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam