Reklama jest podstawą każdej działalności. Pomimo tego, że wielu osób irytuje się, gdy widzą jakąkolwiek formę reklamy. W kapitalizmie istnieje zasada, jeśli nie korzystasz z usług firm zajmujących się marketingiem – odpadasz i możesz zwijać swój interes? Ktoś mógłby spytać – dlaczego?

Co z tego, że stworzyłeś wspaniały produkt, lepszy od innych, innowacyjny, a może w ogóle pierwszy taki na rynku, skoro niewiele osób się o nim dowie. Dziś nie wystarczy stworzyć dobry produkt, trzeba go jeszcze umieć sprzedać, bo firma musi przecież zarobić przynajmniej na swoje koszta. Z pomocą przychodzi nam reklama, która ma 2 ważne cechy.

Dzięki reklamie wzrasta sprzedaż i rozpoznawalność produktu/marki

Po pierwsze – jej zadaniem jest nastawienie danego dobra czy usługi na sprzedaż, czyli musi zachęć klienta do kupna danej rzeczy. Drugą cechą – jest to, aby dana reklama zaistniała w masowej świadomości ludzi.

Od kilku lat przyjęło się, że spec reklamowy jest człowiekiem sukcesu. Oczywiście sukces mierzy się satysfakcją z własnej pracy, wysokim zarobkiem i prestiżem. Jednak stopniowo tradycyjny ekspert reklamowy jest odsuwany na dalszy tor przez pozycjonerów. Są to specjaliści zajmujący się e-marketingiem, który dzisiaj jest najlepszą i najskuteczniejszą formą reklamy. Więcej o pozycjonowaniu stron internetowych możesz przeczytać w pozostałych moich wpisach.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam