Jeśli przeczytaliśmy już wiele interesujących artykułów na temat pozycjonowania i uznaliśmy, że ten zakres prac możemy wykonać sami, to warto spróbować. Najczęstsze bowiem słowa kluczowe, które są zgodne z naszym portalem i jego tematyką, znajdziemy po prostu w wyszukiwarkach, wpisując je i patrząc ile rekordów znajdzie dana wyszukiwarka.

Zdobywanie linków

W celu zwiększenia popularności naszej strony www, możemy łatwo znaleźć dużo ciekawych stron, na których umieścimy linki zewnętrzne do naszej strony, opatrzone jakimiś krótkimi artykułami. Możemy wpisać naszą stronę w katalogi promujące strony internetowe, a następnie te wpisy wzmocnić innymi linkami zewnętrznymi zarówno dynamicznymi jak i statycznymi (np. z SWL).

Jednak jeśli okażę się, że sposób doboru słów kluczowych mieliśmy mało trafny, a wyszukiwarka nasze linki potraktowała bardziej jako sztuczne niż naturalne – to nie tylko nas nie zaindeksuje wyżej ale również zapamięta naszą stronę jako szczególnie mało atrakcyjną. Najgorszą karą może być całkowite wykreślenie ze swojego indeksu.

Nieodpowiednie, nieumiejętne pozycjonowanie może mieć dla nas niezbyt korzystne skutki. Dlatego należy to przemyśleć i zastanowić się, czy nie najlepiej oddać naszą stronę profesjonalistom. Tym bardziej warto się nad tym zastanowić, że dobre wypozycjonowanie można robić co jakiś czas odświeżając tylko nasze rezultaty.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam