Jeśli posiadamy jakąś stronę internetową, która jest dla nas w pewnym stopniu ważna – dlatego, że prowadzimy na niej sprzedaż czy inne rzeczy tego rodzaju – chcemy żeby była jak najbardziej widoczna w sieci. Chcemy tego po to, żeby jak więcej osób ją odwiedzało i korzystało z naszych usług.

SEO - jak to się robi?

Przeglądając oferty firm zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych dochodzimy do wniosku, że takie usługi są stosunkowo drogie i szukamy odpowiednich oszczędności. Jeśli nasza strona ma przynosić odpowiednie dochody to wiadomo, że warto jest w pozycjonowanie zainwestować, bo tak czy inaczej nam się to zwróci. Tylko, że nie zawsze mamy wystarczająco dużo wolnych pieniędzy na usługę pozycjonowania.

W takim wypadku chcielibyśmy samodzielnie zająć się pozycjonowaniem naszej strony internetowej, po to żeby znalazła się ona na lepszych pozycjach w różnego rodzaju wyszukiwarkach. Okazuje się jednak, że aby pozycjonować trzeba mieć nie tylko odpowiednie na to środki, ale posiadać również odpowiednią wiedzę. Gdy jej nie posiadamy, możemy co jedynie zająć się prostymi i bezpiecznymi sposobami pozycjonowania strony, ponieważ nieumiejętne pozycjonowanie może nam jedynie zaszkodzić.

W bezpiecznym pozycjonowaniu możemy przykładowo wypowiadać się na powiązanych tematycznie forach dyskusyjnych, przez co zbudujemy sobie odpowiednie autorytet. W takim przypadku w sygnaturze naszego profilu, możemy umieścić link do naszej strony. Po za tym warto jest dodać naszą stronę do wartościowych katalogów stron, bo jest to proste a w wielu z nich wpisy są darmowe.

Jedno i drugie rozwiązanie wymaga od nas nakładu i pieniędzy, i czasu. Zlecając pozycjonowanie dobrej agencji reklamowej – zapłacimy drożej. Mamy jednak pewność, że usługa zostanie dobrze wykonana a my zaoszczędzimy na czasie, który możemy przeznaczyć na rozwój strony. Gdy pozycjonujemy samodzielnie, wydamy mniej pieniędzy ale musimy poświęcić więcej czasu na zdobycie odpowiedniej wiedzy. W przypadku popełnienia błędów podczas samodzielnego pozycjonowania w wyniku niewiedzy, na co szanse są spore – pretensje możemy mięć tylko i wyłącznie do siebie. Wykaraskanie się z filtru czy bana, może nas sporo kosztować i pewnie będziemy musieli zwrócić się z tym do profesjonalnej firmy. Oszczędność na samodzielnym pozycjonowaniu może więc być pozorna. Czas przez jaki nasza strona w wyniku filtru lub bana, będzie mniej odwiedzana przez klientów lub w ogóle nieodwiedzana, może nas sporo kosztować.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam