Popularne SEO czyli Search Engine Positioning oznacza w polskim i bardziej przystępnym języku – pozycjonowanie stron internetowych. Pozycjonowanie to nic innego jak umieszczenie swojej strony pośród pierwszych, albo jak najwyższych wyników wyświetlanych w różnych wyszukiwarkach. Pisząc wyników, mam na myśli rezultatów na zapytania internautów, wpisujących w wyszukiwarkę określone słowa/frazy kluczowe, poprzez chcą oni znaleźć to czego szukają.

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych

Pozycjonowanie związane jest z treścią naszej strony, a właściwie całego serwisu. Im częściej użyjemy na stronie poszukiwanych słów kluczowych, tym mamy większe szanse, że znajdą się w górnych wynikach wyszukiwarki. Nasycenie treści frazami kluczowymi ma jednak swoje granice. Nie możemy z tym przesadzić, bo algorytmy wyszukiwarki uznają naszą stronę za SPAM.

Strona internetowa powinna zatem zawierać oprócz reklam, produktów czy ciekawej grafiki morze treści, dzięki której nasz serwis będzie zauważalny.

Jeśli zależy nam na dobrym miejscu naszej strony w wynikach wyszukiwarek a tym samym, częstych jej odwiedzinach przez internautów i dużej popularności, większej konkurencyjności – powinniśmy zadbać o jej pozycjonowanie we wszystkich popularnych wyszukiwarkach.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam