Wiele rzeczy dotyczących zaawansowanej techniki czy świata internetu zaskakuje nas i zadziwia. Tak samo jest z pozycjonowaniem naszej strony. Zastanawiamy się jak to funkcjonuje, że wystarczy wprowadzić określoną liczne dobrze dobranych słów kluczowych, żeby nasza strona była częściej odwiedzana w wyszukiwarkach a tym samym częściej wyświetlana oraz generowała wyższe dochody.

wyszukiwarki_internetowe

Wyszukiwarki jak sama nazwa wskazuje – służą do znalezienia czegoś czego szukamy. W tym konkretnym przypadku do znalezienia informacji i porad, które nas jako internautę interesują. Mogą to być też interesujące produkty bądź usługi.

Wyszukiwarki muszą więc jakoś wyszukiwać interesujące nas strony i odpowiednio reagować na wysyłane przez nas zapytania. Ich mechanizm odpowiada też za to, by nie naruszać pewnych zasad, a więc nie wprowadzać w błąd użytkownika.

System wyszukiwania opiera się na różnych metodach ocen i algorytmów oceniających zaindeksowane strony. Najbardziej charakterystyczne i często wspólne dla wszystkich wyszukiwarek są trzy elementy: popularność strony, link tak zwany popularity oraz budowa i zawartość strony. Dopasowując się do tych trzech elementów zwiększamy swoje szanse na lepsze pozycje w indeksach wyszukiwarek.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam