Wybierając firmę oferującą usługę pozycjonowania stron należałoby w jakiś sposób sprawdzić jej rzetelność, choćby poprzez skontaktowanie się z jej wcześniejszym klientem i dowiedzenie się o to, czy firma spełniła wszystkie wymagania klienta. Możemy poskarżyć się na firmę świadczącą usługi pozycjonowania stronMożna się bowiem nadziać na firmę która stosuje jakieś niedozwolone praktyki, wchodzące w zakres tzw. „czarnego SEO“, albo też działania oficjalnie wymienione przez Google jako niewłaściwe, na przykład stosowanie domen cieni, czy stron przejściowych.

Jeżeli jednak w jakiś sposób czujesz się skrzywdzony przez firmę pozycjonującą (na przykład Twój serwis zupełnie znikł z wyników wyszukiwania), możesz na nią złożyć skargę. Są do tego powołane stosowne służby. W Stanach Zjednoczonych podobne doniesienia o nieuczciwych albo oszukańczych działaniach firm, rozpatruje organ pod nazwą Federalna Komisja do spraw handlu. Żeby złożyć skargę trzeba odwiedzić jej stronę internetową i kliknąć w odpowiedni link.

W innych krajach wypełnia się specjalny formularz dostępny pod adresem www. econsumer. gov (pisanym bez spacji). W Polsce niestety nie jeszcze żadnej organizacji, która mogłaby pomóc. Swoich praw możemy dochodzić jedynie na drodze sądowej, gdyż przez stosowanie nieuczciwych i nagannych praktyk prawdopodobnie mogliśmy ponieść z tego tytułu stratę finansową. Poza tym jeśli jesteśmy osobą fizyczną, możemy skorzystać z pomocy Rzecznika Praw Konsumenta. Zawsze możemy wyrazić swoją opinię o danej firmie w internecie np. na forum. optymalizacja. com (pisane bez spacji). Jest tam założony nawet specjalny wątek a inni, bardziej doświadczeni użytkownicy, może nawet przyjdą nam z pomocą.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam