Jest kilka skryptów, które pozwalają na szybkie zbudowanie katalogu stron. Użyty przy budowie katalogu skrypt, ma kluczowe znaczenie dla wartości tego katalogu dla wyszukiwarki. Odkąd Google opublikowała artykuł krytycznie oceniający katalogi postawione na skrypcie QlWeb, jego notowania w oczach webmasterów i pozycjonerów drastycznie spadły. Dużo większe znaczenie przypisano katalogom opartym na skryptach takich jak SEOKatalog, czy WebMini. Poświęcę teraz nieco uwagi temu ostatniemu, dlatego że stawianie katalogu na tym skrypcie może być niebezpieczne.

Skrypt katalogu stro WebMini

Katalogi na nim stworzone dostały już wiele banów od Google. Zbanowaniem grozi:

 • katalog przygotowany na szybko, kiedy nie modyfikujemy tagów META katalogu, nie włączamy na przykład obsługi przyjaznych linków;
 • jeśli pozwolimy, by jedynym sposobem pojawiania się nowych stron były automatyczne dodawarki, które często opisują strony za pomocą bezsensownego ciągu słów kluczowych.

Autorzy skryptu WebMini stwierdzają, że gdy zapewnimy katalogowi unikalność pod względem tych parametrów, to ban ze strony Google mu nie grozi.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam