Reklama jest znana ludzkości od tysięcy lat. Powstała w starożytności i przyjęła formę ustną. Polegała ona na tym, że handlarze na targowiskach nawzajem przekrzykiwali się w celu udowodnienia, że to właśnie ich towar jest najlepszy.

Późniejszy rozwój reklamy przypada na wynalezienie druku. Tak powstała reklama w formie pisanej, której szczyt datuje się na kilka wieków później. W XIX wieku odnotowano drastyczny spadek analfabetyzmu, czego skutkiem było pojawienie się wielu gazet, a wraz z nimi działów ogłoszeń.

Kolejne etapy rozwoju marketingu przypadają na powstanie radia i telewizji.

Mimo wszystko w ostatnich latach pojawiła się nowa forma reklamy, która jest skuteczniejsza od pozostałych. Mowa tu o pozycjonowaniu stron w internecie. Ta usługa polega na tym, że strona internetowa na wskutek sztucznych działań zajmuje wysokie miejsce dla procesów wyszukiwania określonych fraz przez wyszukiwarki. Wielu z nas korzysta z Google, ale rzadko zastanawiamy się dlaczego dana strona zajmuje wysokie miejsce. Jest to świadome działa ludzi zajmujących się pozycjonowaniem.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam