W interencie funkcjonuje wiele różnego rodzaju systemów wymiany linków. Ogólnie polegają one na tym, że udostępniając jakąś swoją stronę w systemie, zamieszcza się na niej linki do serwisów innych użytkowników systemu. Za emisję linków otrzymujemy odpowiednią ilość punktów, za które możemy kupować linki emitowane na stronach pozostałych uczestników systemu, linkując jakąś swoją stronę www. Punkty można zdobyć w wyżej wymieniony sposób lub kupić/wynająć od innych użytkowników takich systemów wymiany linków. Sami także możemy zdobyte punkty odpłatnie wynająć lub przeznaczyć na linkowanie stron klientów.

systemy wymiany linków

Systemy wymiany linków były jeszcze kilka lat temu bardzo popularne, ale obecnie się od nich odchodzi, ponieważ wyszukiwarki nie tolerują tego rodzaju linków. Jeśli wyszukiwarka wykryje, że nasza strona posiada linki z SWL – może zostać ona ukarana filtrem, obniżającym jej pozycje na różne frazy w rankingu wyszukiwarki. Sama strona podpięta do systemu wymiany linków, może otrzymać za karę bana.

Jednak systemy wymiany linków okazują się bardzo przydatne w linkowaniu naszego zaplecza. W takim wypadku nie ma aż takiego ryzyka i strona www, która jest ostatecznie pozycjonowana – nie jest w żaden sposób zagrożona. Musimy się jednak liczyć, że strona zapleczowa dostanie bana, linki z niej stracą moc a przez to pozycjonowana strona straci dobre pozycje.

Zdobywanie linków przez SWL jest stosunkowo tanie i można je bardzo szybko dodawać, planować dodawanie określonej ilości linków danego dnia na określone słowa/frazy kluczowe, usuwać z danych stron.

Natomiast jeśli chodzi o tworzenie stron, które dadzą dużo punktów w takich systemach – najlepiej jeśli mają jak najwięcej podstron jak również odpowiedni współczynnik kodu strony do treści. Ważny jest także PageRank takiej strony, ilość linków do niej prowadzących, jej wiek i jeszcze kilka innych czynników, które są ocenianie przy zapisywaniu strony do SWL.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam