Reklama jest znana człowiekowi od tysięcy lat. Oczywiście rozwój reklamy jest związany z wynalezieniem druku. W średniowieczu pojawiły się pierwsze gazety, które zawierały ogłoszenia drobne.

Znaczenie i siła wyszukiwarek internetowych

Dynamizacja marketingu sięga XIX wieku, gdy na rynkach pojawiały się tysiące gazet. Później przyszedł czas na radio i telewizję. Jednak szczytem reklamy jest obecnie internet, który posiada nieograniczony potencjał.

W globalnej sieci każdego dnia przebywają miliony ludzi. Są oni atrakcyjnym i docelowym źródłem klientów. Miliony z nas korzystają z wyszukiwarek, wpisując w nich interesujące nas frazy. To stało się podstawą dla rozwinięcia usług pozycjonerskich. Polega ona na tym, żeby strona www osiągnęła jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce dla wyników wyszukiwania określonych fraz.

Załóżmy, że szukamy stron internetowych na podstawie fraz „tania odzież”. Celem firmy zajmującej się e-marketingiem jest to, żeby strona jej klienta zajęła jak najwyższą pozycję na tą frazę. W tym celu firmy marketingowe zatrudniają grupę wykwalifikowanych dziennikarzy i copywriterów, którzy piszą tysiące tekstów reklamowych, wykorzystanych do pozycjonowania strony internetowej klienta.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam