Ogólnie wiadomo, że różnego rodzaju wyszukiwarki internetowe jak Google.pl nie ujawniają swoich algorytmów i zasad działania. Pozycjonerzy muszą się jedynie domyślać co i jak zrobić, żeby dana strona znajdowała się na szczycie ich wyników wyszukiwania. Pomimo tego, pewne zabiegi/techniki są od dłuższego czasu powszechnie znane pozycjonerom.
Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że strona posiada lepszą pozycję w wyszukiwarce na daną frazę, jeśli prowadzi do niej odpowiednia ilość wartościowych linków z tematycznie powiązanych stron.
Problem pojawia się przy określeniu, które zabiegi pozycjonerów są dozwolone przez wyszukiwarki, bo ogólnie dozwolone są jedynie naturalne linki, a nie całe farmy linków z różnych źródeł.
Wiadomo też, że link linkowi nie jest równy i musimy szukać jedynie najbardziej wartościowych linków z powiązanych tematycznie stron. Do tego wyszukiwarki biorą też pod uwagę linki wychodzące z naszej strony, których jak możemy się domyślać, powinno być jak najmniej. Jednakże nie powinno ich w ogóle nie być, bo to również może negatywnie wpływać na naszą witrynę.
Dawniej o pozycji strony w wyszukiwarce świadczył wskaźnik PageRank, który obecnie nie znaczy tak wiele i nie ma większego znaczenia na pozycję naszej strony. Po za tym wcześniej ważny był również taki tag meta jak keywords, który również utracił swoje znaczenie, ale tak czy inaczej dla świętego spokoju warto go odpowiednio wypełniać i przede wszystkim nie pozostawiać pustego, żeby ogólnie nie szkodzić naszej stronie.
Pozycjonowanie to nie tylko trudny proces, ale również bardzo czasochłonny przy którym należy pamiętać, że nie da się tu zrobić wszystkiego szybko i łatwo. Nie masz szybkiego i trwałego pozycjonowania, nie ma też taniego i trwałego pozycjonowania.
Najnowsze komentarze