Jeśli poważnie myślimy o pozycjonowaniu naszych stron, musimy poważnie pomyśleć o zbudowaniu odpowiedniego własnego zaplecza.

Jeśli chodzi o jakieś łatwe frazy, które praktycznie nie mają jakiejkolwiek konkurencji to wiadomo, że wystarczy nam dodanie do kilku precli czy katalogów stron, ale w innych wypadkach niezbędne jest odpowiednie i wartościowe zaplecze, z którego będziemy linkować nasze strony.

Przykład stron www w zapleczu SEO

Powszechnie wiadomo, że zaplecze z tego samego adresu IP nie ma większego sensu, bo może przysporzyć nam problemu w postaci filtru lub nawet BANA. Dlatego musimy znaleźć sobie odpowiedni pakiet hostingowy, który zapewni nam różne adresy ip. Taki SEO hosting jest znacznie droższy od tych zwykłych na jednym adresie ip, ale warto z tego skorzystać dla bezpieczeństwa.

Jeśli mamy już odpowiedni hosting to warto jest poszukać odpowiednich domen. Jeśli istnieje taka możliwość, możemy rozejrzeć się za domenami z drugiej ręki, które często można kupić po bardziej atrakcyjnych cenach, a do tego doskonale nadających się do budowania naszego zaplecza. Należy tylko sprawdzić ich historię i to, czy nie posiadają jakiegoś filtra od Google.

Później tworzymy odpowiednie strony, które oczywiście warto jest odpowiednio podlinkować wykorzystując do tego różne programy do preclowania czy linki z SWL (system wymiany linków).

Należy też uważać z linkowaniem naszego zaplecza, tak żeby nie znalazło się zbyt wysoko czy też wyżej od strony, którą chcemy z niego linkować, bo może to być dla nas bardzo niekorzystne. Takie zaplecze może być dla nas kosztowne, ale oferuje nam najlepsze rezultaty i warto z tego skorzystać.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najnowsze komentarze

  Warte uwagi

  O blogu

  Masz własną stronę internetową, ale nie masz zbyt wielu odwiedzających? Czas to zmienić. Jesteś w dobrym miejscu, pomogę Ci pozycjonować Twoją stronę www w szybki i optymalny sposób.

  Ten blog jest kopalnią wiedzy o pozycjonowaniu i wszystkim co z tym związane. Dlatego zachęcam Cię co codziennie odwiedzania i czytania nowych artykułów.

  Jeśli masz pytania - pisz w komentarzach lub mailuj do mnie. Jestem tu by Ci pomóc.

  Polecam